Szkolenie w FC Barcelona

La Masia, bo tak nazywa się akademia FC Barcelony, ma renomę jednej z najlepszych na świecie. Wysoki poziom sportowy juniorskich drużyn FCB znany jest w całej Europie. Charakterystyczny styl gry katalońskiego klubu rozpoznawany jest przez wszystkich kibiców piłki nożnej. Jednak to poziom wychowanków świadczy o renomie akademii. Absolwentami La Masii są m.in. : Lionel Messi, Andrés Iniesta, Josep Guardiola, Gerard Piqué, Cesc Fàbregas, Jordi Alba.

Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy u źródła, tam w Katalonii, poznać dogłębnie ich filozofię i metodykę szkolenia.
Otwartość osób zarządzających akademią oraz samych trenerów sprawiła, że żadne nasze pytanie nie pozostawało bez odpowiedzi.

Marc Vinyals, Jesus Unzue, Didac Soler, Manuel Lapuente i Zigor Alescano to osoby, które przekazały nam w szczegółach wiedzę dotyczącą m.in, metodologii, modelu gry, inteligencji taktycznej, motoryki, skautingu oraz szkolenia bramkarzy.
 

Wielki trener -Johann Cruyf zostawił po sobie w Barcelonie, grę krótkimi podaniami do przodu. Guardiola dołożył do tej filozofii natychmiastowy pressing po stracie piłki.

Rozwój drużyny dla dobra jednostki to idea szkolenia katalońskiej Akademi, która utwierdza nas w przekonaniu, że FC Barcelona to więcej niż klub - Més que un club.
 

Szkolenie w akademii FC Barcelony było możliwe dzięki Robertowi Lewandowskiemu. Nasz wychowanek i najlepszy polski piłkarz jest graczem klubu Mistrza Hiszpanii.


Wyjazd do akademii FC Barcelony odbył się przy dofinansowaniu ze środków z Unii Europejskiej z programu „Mobility of Staff in The Field of Sport”.