Sekcja lekkiej atletyki od stycznia 2018 w Varsovii

W styczniu 2018 w klubie UKS Varsovia powstała sekcja lekkoatletyczna.

Trenerem lekkoatetów z Varsovii jest Pani Ilona Kubik. Sportowcy rozpoczęli starty na hali 3 lutego a sezon letni 12 i 13 maja na Warszawskim AWF. Zawodnicy reprezentują barwy naszego klubu w różnorodnych konkurencjach między innymi 100m, 400m, 800m, 1500m, 3000m, skok w dal i skok wzwyż.

Sportowcy biorą udział w każdej Warszawskiej Lidze Lekkoatletycznej, Mistrzostwach Warszawy, Mistrzostwach  Województwa Mazowieckiego oraz mitingach. Zawodnicy zdobywają nowe doświadczenie, poprawiają rekordy życiowe, cieszą się z osiągniętych wyników. Naszych zawodników można rozpoznać po niebieskich koszulkach z pierwszą cyfrą 9. Związane jest to z Robertem Lewandowskim, który zaczynał swoją karierę sportową właśnie w klubie UKS Varsovia Warszawa.